Młot wyburzeniowy – jaki jest najlepszy? Który kupić?

​Prace budowlane i remontowe wymagają od nas czasami działań szybkich i zdecydowanych. Zanim na nowo zaaranżujemy przestrzeń, często potrzebne jest zniszczenie tego, co na miejscu zastaliśmy. Sprzęt i urządzenia budowlane umożliwiają nam w sposób bardzo łatwy osiągniecie tego celu i sprawiają, że prace wyburzeniowe i rozbiórkowe stają się o niebo prostsze, dostępne w zasadzie dla każdego. Kucie i skuwanie dzięki takim urządzeniom staje się o wiele prostszym zadaniem, w które zaangażujemy znacznie mniej energii i wykonamy je szybciej.

Jakość techniczna i wykonanie

Aby praca przy użyciu młota wyburzeniowego była skuteczna urządzenie musi posiadać odpowiednią moc i częstotliwość udarów. To właśnie te kwestie w pierwszej kolejności powinny zwrócić naszą uwagę przed zakupem. Zdecydowanie od tego właśnie zależy jakość naszej pracy i tempo przeprowadzenia rozbiórek, kucia i skuwania. W kwestii wygody istotny będzie rodzaj uchwytu, a także system zapobiegający przenoszeniu drgań. To zwłaszcza przy długotrwałej pracy pozwoli odciążyć nasze ręce i stawy, chroniąc je przed skutkami wielogodzinnych drgań o dużej częstotliwości. Odpowiednia długość kabla również nie pozostaje bez znaczenia przy prowadzaniu prac rozbiórkowych. Rzutuje to na wygodę pracy w sposób zasadniczy. Ostatnim czynnikiem determinującym jakość młota będzie rzecz jasna jego waga. Im mniejsza tym lepiej dla wygody naszej pracy. Współcześnie już zaledwie kilkukilogramowe młoty wyburzeniowe są w stanie dysponować mocą ponad 2000W oraz częstotliwością udarów ponad 1000 / minutę o sile ponad 18J. To wystarczające parametry do większości typowych prac przy remontach i na budowach.

Duży zestaw akcesoriów i dodatków

Przy zakupie powinniśmy kierować się między innymi bogactwem wyposażenia młota. Dobrze wyposażony zestaw zawierać powinien chociażby klucze serwisowe umożliwiające prace naprawcze przy młocie i jego regulacje, a także odpowiednie końcówki takie jak szpic czy też przecinak. Dobry zestaw będzie z pewnością znacznie bardziej funkcjonalny i jeszcze lepiej spełni swoje zadanie przy pracach rozbiórkowych. Często producenci również dodają solidne walizki metalowe do przenoszenia narzędzia. Dzięki temu sam sprzęt staje się jeszcze bardziej poręczny.

Fachowcy stawiają na uznane marki

W przypadku zakupu tak istotnych narzędzi budowlanych nie ma zwykle mowy o bylejakości. Profesjonaliści unikają raczej marek nieznanych, oferujących sprzęt niewiadomego pochodzenia i stawiają na wszystkie te marki, które od wielu lat towarzyszą im na budowach i przy pracach remontowych.

Bosh GSH 388 to model niezwykle popularny, cieszący się sporym zainteresowaniem. Bardzo poręczne urządzenie o sporej mocy, z systemem antywibracji. Jeżeli szukamy mocniejszego uderzenia z pomocą przychodzi nam JCB 45J. To kolejna znana marka, którą chętnie wybierają fachowcy. 45J siły uderzenia to bardzo duża siła, która wyróżnia ten młot na tle innych, popularnych modeli.