Jak szybko odmienić wygląd mieszkania?

Remont to zawsze sprawa kosztowna i czasochłonna. W dodatku nie każdy jest w stanie wykonać go samodzielnie, bo wbrew pozorom przydaje się tu fachowa wiedza i umiejętności, a także odpowiedni sprzęt, szczególnie, gdy zmiany mają być większego kalibru. Co ważnie, nie musimy jednak decydować się na kompleksowy remont, by odświeżyć nieco mieszkanie i nadać mu nowy wygląd. Wiele drobnych zmian przynosi naprawdę znakomite efekty. Czasem wystarcza drobiazgi, by wnętrze zyskało zupełnie nowy blask.

Jak szybko i niedrogo odmienić wygląd mieszkania.
Postaw na nowe dodatki i spójną aranżację. To najprostsza metoda – nie zmieniamy koloru ścian ani mebli, stawiamy za to na dodatki i dekoracje. Uwaga: pierwszym etapem musi być staranne posprzątanie wnętrza, warto wyrzucić nadmiar nagromadzonych rzeczy, a pozostałe uporządkować – przestrzeń, w której panuje lad od razu wygląda inaczej. Dekorowanie zabałaganionego wnętrza to chybiony pomysł.

Mamy porządek, co teraz? Przede wszystkim wybierzmy kolorystykę dekoracji. Idealnie, jeśli baza jest neutralna – biele, szarości, beże i naturalne drewno możemy udekorować na wiele sposobów, za każdym razem uzyskując spójną aranżację. Dodatki to natomiast najlepsza metoda, by wnętrze ożywić i wprowadzi do niego kolor. Możemy zdecydować się na jeden mocniejszy akcent kolorystyczny, na przykład koc lub pled o wyrazistej barwie. Wówczas inne dodatki, np. poduszki, dywanik czy zasłony mogą nawiązywać do tej palety kolorystycznej, ale powinny być delikatniejsze.

Wprowadź do mieszkania rośliny. Trwa wielki powrót kwiatów doniczkowych do naszych wnętrz. Kwietniki i parapety zastawione doniczkami znów są modne. Żywe rośliny sprawiają, że wnętrze wydają się przytulniejsze i radośniejsze, a ich dobór pozwala pokazać indywidualność właściciela. Warto przy tym pamiętać, że doniczki, osłonki oraz stojaki na kwiaty to elementy dekoracyjne – powinny być wybrane starannie, by pasowały do całej aranżacji. W sklepach stacjonarnych, ale też internetowych takich jak Metroz.pl znajdziemy duży wybór akcesoriów ogrodniczych oraz doniczek i stojaków, które pozwolą nam na zaaranżowanie zieleni w mieszkaniu, na balkonie czy przed domem.

Odmień wygląd ścian. Zmieniając wygląd ścian zmienimy od razu charakter całego wnętrza. Co możemy zrobić/ Do łask wróciły fototapety – to oryginalny i modny sposób na ozdobienie fragmentu ściany. Nadal popularne są też naklejki dekoracyjne, na przykład z motywami kwiatowymi. Bardzo łatwo się je nakleja, a ich usunięcie nie wiąże się ze zniszczeniem ściany, dlatego możemy wielokrotnie zmieniać motywy dekoracyjne.

Jeśli chcemy większych zmian, sięgnijmy po farby. Czasami wystarczy pomalować jedną ścianę na mocniejszy kolor, a od razu mieszkanie wygląda świeżo i nowocześnie. Bo choć biel jest uniwersalna, nie musimy bać się wyrazistych barw na ścianach, należy jednak ostrożnie dozować mocne kolory. Jedna ściana czerwona lub kobaltowa będzie wyglądać świetnie, jednak pomalowanie tak całego pomieszczenia to już zły pomysł. Nadal modna jest też farba tablicowa – czarna, połączona z warstwą magnetyczną znakomicie uzupełnia nowoczesne wnętrza, a dzięki możliwości rysowania kredą pozwala każdego dnia tworzyć na ścianie coś nowego.

Akcesoria do malowania i remontowania mieszkania znajdziesz w sklepie internetowym Metroz.pl.