5 mocnych trendów w urządzaniu wnętrz

Uważasz, że Twojemu mieszkaniu czegoś brakuje? Masz chęć na zmiany? Masz wrażenie, że wnętrze nie jest na czasie i przydałoby się przemycić trochę modnych trendów? Na szczęście moda jest dla nas łaskawa i wykreowanie wnętrza na czasie nie wymaga dużych nakładów finansowych i umiejętności. Wystarczy kilka drobnych zmian, a nasze mieszkanie będzie wyglądało, jakby wyszło spod ręki projektanta wnętrz.

Oto pięć trendów wnętrzarskich, które trzeba znać
Rośliny i kwiaty we wnętrzach przeżywają swój renesans, już o kilku lat powoli wracając do naszych wnętrz. Jeszcze niedawno paprotki czy monstery kojarzyły się z prowincjonalnymi urzędami, dziś to obowiązkowy element wystroju hipsterksich lokali w dużych miastach. A coraz częściej wstawiamy je też do domów. Moda na rośliny w stylu retro przybiera na sile, ale tak naprawdę na czasie jest każda forma zieleni we wnętrzach. Może to być na przykład ogródek ziołowy – pięknie wygląda, a przy tym jest praktyczny. Coraz modniejsze są też kompozycje roślin w słoikach, tak zwane kawałki lasu w szkle – wyglądają bardzo oryginalnie i stanowią piękną dekorację.

Oczywiście zieleń warto też zaaranżować na balkonie, a jeśli mamy do dyspozycji ogródek to jesteśmy tej kwestii prawdziwymi szczęściarzami. Narzędzia i akcesoria do prac ogrodniczych, w tym też doniczki i stojaki na rośliny znajdziesz w sklepie internetowym Metroz.pl.

Kolor roku 2019 - Pantone 16-1546 Living Coral to barwa, która będzie rządzić we wnętrzach w 2019 roku. Co roku firma ta ogłasza kolor wiodący – w 2018 roku był to ultraviolet, barwa bardzo trudna do ciekawego i dobrego zaaranżowania. Tegoroczny hit to ciepła, nieco złocista czerwień, która znakomicie ożywia wnętrza i dodaje im przytulności. Jak ją wprowadzić do swojego domu? Najodważniejsi mogą pomalować na ten kolor na przykład jedną ścianę. Ciekawie ożywi beże czy ciepłe szarości, zgra się z kolorami ziemi, a także z turkusem i szmaragdową zielenią czy odcieniami morskimi. Do koralowej czerwieni pasują też złociste dodatki.

Jeśli wolimy delikatniejsze akcenty niż ściana, w sklepach znajdziemy dużo dodatków w tej modnej barwie.
Minimalizm, ale hygge czyli ciepło prostoty. Przez długi czas minimalistycznymi nazywano wnętrza, w których dominowała biel, i gładkie, błyszczące powierzchnie. Dobrze sprawdzały się w katalogach i na zdjęciach, jednak mało kto czuł się komfortowo w takiej przestrzeni, wydawała się wyjątkowo mało przystosowana do codziennego funkcjonowania. Minimalizm nadal jest modny, jednak teraz ma postać prostoty z dużą dozą indywidualizmu. Ma być ciepło i przytulnie, z dominacją naturalnych materiałów. Ważne, by wnętrze nie było zagracone i przeładowane, choć mile widziane są dekoracje, takie jak fotografie – w sklepie internetowym Metroz.pl znajdziesz duży wybór ramek na zdjęcia.

Retro design nadal trzyma się mocno. Polacy coraz lepiej znają się na wzornictwie, zaczynają doceniać dobre projekty. Coraz częściej rozmawiamy już nie tylko o markach ubrań czy samochodów, ale o markach mebli i dodatków. Doceniamy też rodzimą twórczość – porcelana Ćmielów, szczególnie wzory z dawnych lat robi furorę na aukcjach internetowych, podobnie jak meble z lat 50. I 60. Oryginalne okazy często są bardzo drogie, ale wpływy retro stylistyką widać też we współczesnych projektach, dlatego w wielu sklepach z meblami i dodatkami do domu znajdziemy przedmioty utrzymane w stylistyce nawiązującej do tej sprzed dekad. Są one bardzo modne.

DIY, czyli zrób to sam. Hitem są dodatki do wnętrz wykonane samodzielnie lub samodzielnie odnowione stare przedmioty i meble. Akcesoria do tego typu prac i majsterkowania znajdziesz w Metroz.pl.